sobota 5. března 2016

Nejlepší bezlepkové palačinky - VIDEO recept!


Jeden recept si dovolím ze starého blogu úplně sprostě obšlehnout bez modifikací. A je jím recept na bezlepkové palačinky, který je dokonalý a nepotřebuje vylepšovat. Vzhledem k tomu, že palačinky se ne každému vedou, jsem zkusila jsem natočit videorecept. No, jsem střihač amatér a tohle byla má úplně první zkušenost s nějakým programem na stříhání videa, tak buďte shovívaví :)


Nejlepší bezlepkové palačinky
(2 - 3 porce)

Suroviny:
150 gramů loupané pohanky (pohanka loupaná kroupy)
100 gramů kulatozrnné natural rýže
50 gramů jáhel
300 ml vody
1 vrchovatá čajová lžička kokosového oleje
1/2 čajové lžičky soli
citrónová kůra z 1 chemicky neošetřeného citrónu (nebo 1 lžička citrónové kůry)
+ kokosový olej na pánev

+ oblíbená náplň 


Postup:

 • Pohanku, rýži i jáhly odvažte a vše v jedné míse zalijte vodou a nechte přes noc namočené.
 • Ráno přes síto slijte, ještě jednou propláchněte a dejte do koktejlového mixéru, přidejte kokosový olej, sůl, nastrouhanou citrónovou kůru a 300 ml vody.
 • Mixujte na vysoké otáčky, dokud nedostanete hustší hladké těsto, trvá to asi dvě minuty.
 • Pánev lehce vymažte kokosovým olejem, rozehřejte a tvořte palačinky. (já pánev vymazávám pomocí papírového ubrousku, kterým naberu trošku oleje a rozetřu po pánvi)
 • Na pánev vylejte naběračku těsta, rozprostřete buď nakláněním pánve nebo pomocí lžíce a nechte, dokud nebude i povrch dokonale suchý.
 • Obracečkou nadzvedněte okraje po celém obvodu, palačinku opatrným pohybem jakoby odlepte ode dna a poté zkuste otočit. Neuspěchejte to, nebo palačinku roztrhnete.Těsto se nechová jako klasické palačinky, může se zdát, že se připalují, ale nepanikařte. Opravdu je třeba je jen lehce odlepit. Pokud to nepůjde, použijte trochu síly a vemte si na pomoc nějakou dřevěnou obracečku, která pánev nepoškrábe. Otočte a nechte opéct i z druhé strany.
Možná to vypadá složitě a možná jen já mám blbou pánev, ale takhle musím postupovat téměř u všech placek a palačinek... Je to o cviku ;)

Pokud budete palačinky podávat hned, jsou takové křupavější. Pokud je budete vrstvit na sebe a podávat za pár minutek, trochu zvlhnou a budou se chovat jako úplně normální palačinky ;)

5 komentářů:

 1. Dnes jsem tvořila tyto bezva palačinky. Jsem moc ráda že konečně nemusím dělat palačinky z mouky ale čerstvých potravin. Dokonce i můj dvouletý klučík je baštil a to přitom palačinky jinak nikdy nejí. Akorát zkusila jsem je na různých pánví které ráda používám a totál hned připálený ... poté na nerezové na které jsou beze sporu nejlepší palačinky a taky hned připálený takže jsem byla nucena použít teflonovou která se nepřipaluje ale nerada s ní dělám. Nemám z teflonu vůbec dobrý pocit. Nakonec jsem zjistila že pokud přidáme mléko místo vody jdou dělat perfektně na jakékoli pánvi. Je to právě tím že tam není mléko. My máme kvalitní mléčné výrobky z farmy takže s ním nemáme žádný problém :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se povedly :) Já mám pánev keramickou, teflon také nemusím ;)

   Vymazat
 2. Tak ještě jinak. Nakonec jsem zjistila že to byla špatná nerezová pánev. Když jsem zkusila od Tescoma tak šly krásně i jen s vodou akorát s mlékem nejsou tak světlé a jsou lépe opečené . Díky tomu jsem alespoň zjistila že můžu vyhodit dvě pánve, které stojí za prd. Ta vaše se mi moc líbí ale často co vím jsou keramické jen z povrchovou úpravou a pod ní je teflon

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi to tak bude... Ale nechci něco vyhazovat, takže až doslouží, budu při nákupu nové více přemýšlet :D

   Vymazat
 3. Konečně i recepty pro mě, díky za ně. Palačinky totiž miluju a hodně by mě štvalo, kdybych je musela vyřadit z jídelníčku. A dělané na tom kokosovém oleji nemají chybu!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)