středa 6. dubna 2016

Recenze - Kavárna a bistro MOMENT

Živě si pamatuji, jak jsem na facebooku sledovala začátky kavárny a bistra Moment, někdy v roce 2013. Tolik jsem jim fandila. Jsem tedy moc ráda, že se projekt uchytil a letos slaví již své třetí narozeniny.

V Momentu už jsme jednou byli, ale jen v rámci Alleycatu a pochopitelně ten den nijak nevyvářeli. O to víc jsme se těšili na příští plnohodnotnou návštěvu.

Interiér
Interiér je domácký, útulný, žádné sterilní prostředí. Budete si připadat, jako byste přišli na návštěvu ke starým známým. Všude narazíte na veganskou tématiku a bude Vám jasné, že kavárnu si zařizoval někdo, kdo to dělá srdcem a ne jen pro zisk. Jako bonus si zde můžete koupit různá třička, placky a jiné vege propagandy :). Při naší návštěvě měli v přední světlé části plno, tak jsme si zabrali zapadlejší místečko, ale ani to nám výsledný dojem nekazilo.

Jídlo
Kromě zajímavého obědového menu, které je zveřejněno vždy na stránkách si můžete vybrat z pestré nabídky různých burgerů, toastů či bagelů. Snaží se vařit ze sezónních potravin, které nakupují na trzích nebo od farmářů.
Džbánek vody s citrónem je samozřejmostí, ale můžete si objednat i některou z domácích limonád, smoothies, piv značky Bernard, džusů Ugo nebo třeba sklenici mladého ječmene. Kávu zde nabízejí z pražírny výběrové kávy la Boheme a udělají Vám i krásné cappuccino, macchiato nebo latté ze sójového mléka. Ke kafíčku přijde vhod některý z denní nabídky dezertů, kde nebudete vědět, který si dát dříve.
My jsme se moc rozmýšlet nemuseli. Přišli jsme na Robi burger, který naprosto splnil naše očekávání. Křupavá houska, plátek Robi, zkaramelizovaná cibulka a pálivá barbecue omáčka by nenechala chladného ani zapřísáhlého masožrouta. Po obědě následoval dezert v podobě extra čokoládového dortu a druhého mandlovo-čokoládového. Oba byly dobré, ale nic, z čeho bychom si sedli na zadek. Byli jsme nacpaní, ale když už jsme tam byli, nechali jsme si s sebou zabalit Bagel seitan a sýr, což je měkoučký bagel s plátkem seitanu, nastrouhanou mrkví, řepou a lehce pálivou omáčkou a rozpečeným veganským sýrem. No, byla to dobrota a to jsme to jedli až k večeři studené.


Hodnocení: 9/10
Moc se mi líbí, jak z celého bistra čiší etická stránka veganství. Burgery a bagely jsou na jedničku s hvězdičkou, bodík dolů dávám pouze za dezerty, které byly průměrné. Alespoň o důvod více se stavit znova, jestli by si náhodou nezasloužili bodů 10 :)

P.S.: Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno mobilem :o4 komentáře:

 1. Jana Váňová6. dubna 2016 12:50

  Bistro je v Praze? Veganské burgery mám moc ráda, pamatuji si tu radost, když jsem objevila obyčejné namarinované tofu plátky, které jsem s chlebem a oblohou vydávala za burgery a jak nám chutnaly!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to Praha ;) marinované tofu plátky v chlebu musí být skvělé, ale tohle bude něco trochu jiného ;) Tohle byl takovej ten nešizenej burger, co se do pusy nevejde a teče to všude kolem - jak by řekl Zděňda P., ten správnej rajc :D

   Vymazat
 2. To je někde u Vinohrad, že ano? Musím se tam stavit, až budu v Praze! :) Ten robi burger musím prostě vyzkoušet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nejsem pražská, tak nevím, kde jsou Vinohrady :o Vím jen, že je to ve Slezské ulici, u náměstí Jiřího z Poděbrad... Určitě, Robi burger je fakt nejlepší jídlo, co jsem v poslední době jedla ;)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář :)