pondělí 14. listopadu 2016

Přírodní zubní kartáček Yoni

V minulém příspěvku jsem s Vámi sdílela způsob, jak si čistím ústní dutinu po ránu a nyní se podíváme na to, jak si čistím zuby před ulehnutím. Na přírodní zubní kartáček Yoni jsem prvně narazila u Ivet na blogu v příspěvku o cestování. Nadchlo mě, že si můžete vyčistit zuby bez vody i zubní pasty. 

Moc jsem si přála, aby mi kartáček vyhovoval, protože prodej těchto zubních kartáčků Yoni v České Republice rozjeli mladí nadšenci, vegani a jejich styl života a názory jsou mi velmi blízké. Takové lidi já vždycky ráda podpořím. Jejich vědomý blog i informace o kartáčcích najdete po kliknutí ZDE.

Co Vám kartáček ze salvadory perské přinese?

 • vybělení zubů
 • odstranění pigmentu
 • vyhubení bakterií způsobující kazy
 • neutralizace špatného dechu
 • efekt vyleštěných zubů
 • léčba i prevence paradentózy, aftů, herpesu
 • vyrovnání Ph v ústech
 • spuštění přirozené remineralizace
 • prevence zubního kazu a kamene
 • možnost čistit si zuby za jakékoli situace

Tyto a spoustu dalších zajímavých informací o používání a výhodách si můžete přečíst ZDE.Jak se kartáček používá?

 1. Otevřete vakuovaný kartáček
 2. Odstraňte kousek kůry z jednoho konce, doporučujeme 2-4mm. Kůru můžete  jemně okousat.
 3. Velmi jemně začněte očištěný xylém kousat, nejlépe na stoličkách. Zároveň dbejte na to, abyste pořádně promísili sliny s vyplavující se silicí kartáčku. To zaručí zahubení bakterií v celých ústech
 4. Následně kartáček kousejte dokud nedocílíte toho, že se xylém roztřepí tak, aby se dal použít k mechanickému odstranění plaku a zbytků jídla. Není potřeba kousat silně
 5. Nyní si pořádně a vědomě očistěte všechny zuby a mezizubní mezery, stále doporučujeme vycucávat silici a mísit se slinami
 6. Ořízněte použité štětiny a vraťte kartáček zpátky do obalu a uzavřete jej
 7. Zabalte si kartáček s sebou, ať už jdete kamkoliv.  Je dobré, mít ho vždy po ruce a dodržovat správnou ústní hygienu.

Mé zkušenosti

Z kartáčku jsem nadšená! Přiznávám, že zprvu jsem měla trošku obavy, jaké to bude kousat klacík a čistit si s ním zuby, ale ty už po prvním použití zmizely. Klacík je krásně měkký a šťavnatý a čistit zuby si můžete třeba při čtení knížky nebo při jiné činnosti. Je to super záležitost třeba, když Vás večer honí mlsná - prostě si vezmete klacík a žužláte :)
Většina lidí přirovnává chuť klacíku ke křenu, ale mě více připomíná naklíčenou řeřichu. Při čištění postupuji podle návodu výše, jen nakonec použitou část odříznu a ještě chvíli žvýkám jako žvýkačku.
Když po každém použití kartáček odříznu, vydrží mi při čištění jednou denně asi 3 týdny.
Moc se mi líbí to, že nepotřebuji k čištění vodu ani zubní pastu a přesto jsou zuby krásně čisté, lesklé a nejsou vůbec citlivé. Je to minimalistické a nevytváří se žádný odpad. Vše rozžvýkáte a rozžvýkaný zbytek hodíte na kompost. No není to pecka?

Nyní tedy ráno provádím oil pulling a večer čistím klacíkem a zuby mám lepší, než kdy před tím :) Kartáčky si můžete objednat zde a doporučuji kouknout i na větší a výhodnější balení.

Pro celkový obrázek přikládám fotky po 14 dnech večerního používání Yoni kartáčku. Omluvte prosím kvalitu fotek, je to foceno mobilem :o

Zdroj informací: http://yoni.cz/obchod/prirodni-kartacek-na-zuby/?a=18
6 komentářů:

 1. No Vy tedy máte zuby jako z časopisu, to se musí nechat :-) Na základě Vašeho článku jsem si jeden kartáček ze zvědavosti zakoupila, tak napíšu svůj názor, třeba to někoho inspiruje ;-) Aroma a chuť je opravdu trochu křenová, ale není to na škodu, po pár čištění jsem si jí celkem oblíbila. Co mě opravdu nadchlo, po vyčištění jsou zuby mnohem více hladší a mám z čištění mnohem lepší pocit, než z klasického plasťáku. To, že se zubní kartáček obejde bez pasty, je také velké plus. Další plus, kartáček opravdu odstraňuje zápach z úst, hned po prvním večerním vyčištění a spánku jsem si to ráno uvědomila. Mínus vidím v tom, že kartáček poměrně rychle mizí (vydržel mi asi jen 15 čištění), ale je pravda, že jsem "ohryzávala" větší kousek, než je doporučeno :-) Jako další mínus vidím to, že i když jsem kartáček uchovávala v uzavřeném originálním obalu a před i po čištění jsem ho vždy opláchla vodou, časem měl tendenci vysychat, což se projevilo tím, že štětinky byly více lámavé a kartáček už neobsahoval tolik šťávy. Za celou dobu používání jsem nedokáza vymyslet, jak vyčistit tu nejméně dostupnou zubní plošku v puse (myslím plošku mezi osmičkou a pomyslnou "devítkou"), z tohoto důvodu jsem ještě používala jednosvazkový plastový kartáček. Nicméně přes všechny negativa jsem do klacíku nadšená a rozhodně plánuji objednat větší výhodnější balení ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak z časopisu nevím, ale děkuji za lichotku :)A moc děkuji za sdílení zkušenosti a za to, že jste dala kartáčku šanci ;) Já kartáček uchovávám v originálním obalu, který "ohrnu" a zacvaknu sponkou, takže nic nevysychá... Jinak Yoni nyní nabízí i pouzdro na kartáček ;)Zadní ploška je problém i u klasického kartáčku, pokud si jí potřebujete čistit, asi nezbyde nic jiného než ten jednosvazkový kartáček (mně ale stačí požvýkat na nich odříznutou část kartáčku)... Však si určitě časem poradíte ;)

   Vymazat
 2. Tak tento kartáček vidím prvně a vypadá to báječně. Jdu objednávat :-) když tak potom napíšu dojmy. Díky za článek :-) Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se budu moc těšit na zkušenosti :)

   Vymazat
 3. Ahoj, tak jsem si dnes vyzvedla svou zásilku pěti kartáčků plus pouzdra.Musím říct, že jsem nadšená z příjemně svíravého pocitu v ústech i toho aroma, kartáček se mi jednoznačně líbí, jen budu asi muset mírnit sílu kousání, nevím, jestli je to normální, ale trošku mi ty štětinky vypadávaly v průběhu čištění, možná jsem jen silně kousala, večer to zkusím slaběji :-) A na kartáček jsem narazila díky tobě, takže moc díky, doma se mi smějí, že jsem jako veverka, ale kašlu na ně :-) Pa a hezký den, Věrka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Věrko, jojo, kousat se musí opravdu jemně, jinak se štětinky lehce uvolní ;) Mně také kartáček vyloženě chutná a ten pocit vyleštěných zubů trvá snad až do druhého večera :) Jsem ráda, že příspěvek inspiroval a ať kartáček dobře slouží i nadále :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář :)